PORTAL OSIEDLA LAS www.osiedlelas.waw.pl  
 
 
 
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Rada Osiedla
Forum Osiedla
Informacje o Osiedlu
Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Budowa Wieżowców
Budowa ul.Sęczkowej
Parafia
Szkoła Podstawowa Nr 128
Bezpieczeństwo w Osiedlu
Pomoc społeczna
Rozkłady jazdy autobusów
Radni Dzielnicy z Osiedla
Plan Osiedla
Osiedle z lotu ptaka
Strony Partnerskie
Archiwum Aktualności
Autor Projektu: Społeczeństwo Obywatelskie
Start arrow Plan Zagospodarowania Przestrzennego arrow Wyrok WSA uznający skargę na decyzje lokalizacyjną.
Advertisement

Wyrok WSA uznający skargę na decyzje lokalizacyjną. Drukuj Email
27.02.2010.

W dniu 25 stycznia 2010 r. wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał skargę na decyzję w sprawie lokalizacji ul. Sęczkowej.

W wyroku stwierdzonio, że zaskarżona decyzja Wojewody nie spełnia wymagań określonych w art. 11 i art. 107 §3 kpa, ponieważ brak w niej odniesienia się do zarzutów zawartych w odwołaniach od decyzji organu pierwszej instancji z dnia [...] maja 2008 r. Organ odwoławczy ograniczył swoje oceny do postępowania przeprowadzonego przez organ pierwszej instancji, zamiast dokonać ponownej merytorycznej oceny zebranego materiału dowodowego, z odniesieniem się także do zarzutów zawartych w odwołaniach. Stwierdzenie zaś organu odwoławczego, iż podnoszone przez odwołujących się od decyzji organu I instancji zarzuty nie należą do kompetencji organu odwoławczego, podważa zasadę dwuinstancyjności postępowania administracyjnego wyrażoną w art. 15 kpa, czyniąc z decyzji odwoławczej pozorny środek weryfikacji wydanego rozstrzygnięcia organu pierwszej instancji. Jakkolwiek bowiem, strony mogą w odwołaniu od decyzji organu pierwszej instancji poprzestać jedynie na lakonicznym wskazaniu niezadowolenia z wydanej decyzji.

Przy ponownym rozpatrywaniu sprawy, Wojewoda musi ocenić zasadność zarzutów zgłoszonych w odwołaniach, dając temu wyraz w stosownym rozstrzygnięciu z zachowaniem wymogów określonych w art. 11 i art. 107 §3 kpa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Migawki
  
 Witamy bardzo serdecznie na stronie mieszkańców Osiedla Las w Dzielnicy Wawer. Strona jest w trakcie tworzenia. Będą tu zamieszczane wszystkie ważne wiadomości dotyczące naszego osiedla. Portal nie jest związany z żadną partią polityczną jest readagowany społecznie. Osoby chętne do redagowania portalu i współpracy proszone są o kontakt telefoniczny 602-379-324 lub emailowy kuranowski@interia.pl.
 
 
 
Partner projektu Społeczeństwo Obywatelskie
Advertisement
© 2017 PORTAL OSIEDLA LAS www.osiedlelas.waw.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.