PORTAL OSIEDLA LAS www.osiedlelas.waw.pl  
 
 
 
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Rada Osiedla
Forum Osiedla
Informacje o Osiedlu
Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Budowa Wieżowców
Budowa ul.Sęczkowej
Parafia
Szkoła Podstawowa Nr 128
Bezpieczeństwo w Osiedlu
Pomoc społeczna
Rozkłady jazdy autobusów
Radni Dzielnicy z Osiedla
Plan Osiedla
Osiedle z lotu ptaka
Strony Partnerskie
Archiwum Aktualności
Autor Projektu: Społeczeństwo Obywatelskie
Start arrow Informacje o Osiedlu arrow Nowe Informacje o Osiedlu
Advertisement

Nowe Informacje o Osiedlu Drukuj Email
08.04.2008.

Dzięki uprzejmości Pana Wiesława Lisowskiego Portal prezentuje nową garść Informacji o Osiedlu.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami o historią Naszego Osiedla. Zainteresowanych proszę o kontakt osobisty: wlisowski@wp.pl

W opracowaniu wykorzystano artykuł Jana BERGERA, który powstał na podstawie materiałów przygotowanych przez znanego historyka wawerskiego Henryka WIERZCHOWSKIEGO, materiały z książki „Dzieje Pragi” PWN, Warszawa, 1970r., książkę Henryka Wierzchowskiego ”Zerzeń i jego historia” wydaną przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, w 1999 roku, książkę „Mazowsze nieznane” Zdzisław Skroka, Wydawnictwo Stanisław Kryciński, Warszawa, 1999., oraz  „HERBARZ RYCERSTWA W. X. LITEWSKIEGO” autorstwa księdza Wojciecha Wijuka Kojałkowicza S.J. Pierwsze wydanie tego herbarza ukazało się w 1897 roku w Krakowie, oraz inne historyczne rozprawy z mojej domowej biblioteki.

Portal wraz z Stowarzyszenim Wspólnota Mieszkańców Osiedla Las zamierza gromadzić informacje o Naszym Osiedlu. Zwracamy się do wszystkich mieszkańców osiedla Las o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim prosimy o wypożyczenie dla potrzeb edytorskich starych zdjęć (dotyczących osiedla i okolic, zasłużonych dla osiedla osób, charakterystycznych budowli, zdarzeń historycznych), materiałów fotograficznych będących w Waszych zbiorach.

Trzeba utrwalić naszą historię

Gwarantujemy szybki zwrot fotografii i innych dokumentów oraz wymienienie nazwisk autorów zdjęć i dostarczonych materiałów w opracowaniu. Będziemy również wdzięczni wszystkim za wszelkie inne uwagi, sugestie lub dokumenty, które mogą przyczynić się do uatrakcyjnienia książki i tej strony w internecie.

 

Portal i Stowarzyszenie Wspólnota Mieszkańców Osiedla Las dołożą wszelkich starań, aby informacje o naszym osiedlu zostały wreszcie zebrane i spisane. Wiesław Lisowski  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Migawki
  
 Witamy bardzo serdecznie na stronie mieszkańców Osiedla Las w Dzielnicy Wawer. Strona jest w trakcie tworzenia. Będą tu zamieszczane wszystkie ważne wiadomości dotyczące naszego osiedla. Portal nie jest związany z żadną partią polityczną jest readagowany społecznie. Osoby chętne do redagowania portalu i współpracy proszone są o kontakt telefoniczny 602-379-324 lub emailowy kuranowski@interia.pl.
 
 
 
Partner projektu Społeczeństwo Obywatelskie
Advertisement
© 2017 PORTAL OSIEDLA LAS www.osiedlelas.waw.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.